Vreme de primăvară

Vreme autentică de primăvară, la malul mării. Chiar dacă din punct de vedere calendaristic timpul ghioceilor a venit de mult, soarele a fost scump la vedere.

Astăzi însă mercurul din termometre a urcat până la 11 grade Celsius, dar am resimțit 13-14, la soare. Așadar, vreme tocmai bună pentru o plimbare pe faleză, în aerul sărat al mării. Soarele a strălucit astăzi pe litoral ca într-o zi veritabilă de primăvară. Peste 13 grade Celsius s-au înregistrat la orele prânzului. Suficient cât să îi scoată pe constănțeni din case la o plimbare pe malul mării.

Meteorologii vin cu vești bune și pentru zilele care urmează. Va fi din ce în ce mai cald.


Publicat

în

de către

Etichete:

Comentarii

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *