Val de solicitări la Ambulanță

Constănțenii au înroșit linia serviciului de Ambulanță încă din prima zi de Paște.

Medicii au primit de duminică și până în această dimineață peste 652 de solicitări de la pacienții care fie au mâncat, fie au băut prea mult, fie au avut probleme cardiace. 389 dintre pacienții care au solicitat ajutorul salvatorilor au ajuns și la spital. Medicii spun că apelurile le-au depășit cu mult pe cele dintre-o zi obișnuită, apropiindu-se de statistica din sezonul estival.


Publicat

în

,

de către

Etichete:

Comentarii

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *