Un șofer din Medgidia, posibil drogat, a fost depistat în trafic de polițiști

La data de 1 mai a.c., în jurul orei 11.05, polițiști din cadrul Poliției Municipiului Medgidia au identificat un bărbat, de 23 de ani, care a condus un autoturism pe D.J. 381.

În urma testării cu aparatul din dotare, au reieșit indicii cu privire la posibila prezență a substanțelor psihoactive.

Menționăm că aceasta nu reprezintă probă în cadrul dosarului penal, persoana fiind condusă la o unitate medicală, pentru recoltarea de probe biologice, în vederea stabilirii cu exactitate a consumului unor substanțe interzise.

În cauză a fost întocmit dosar de cercetare penală.


Publicat

în

de către

Etichete:

Comentarii

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *