Un bărbat s-a urcat beat la volan și a intrat cu mașina într-un copac, în județul Constanța

Polițiștii din cadrul Serviciului de Siguranță Rutieră, la data de 27 iunie a.c., în jurul orei 13.15, au fost sesizați cu privire la faptul că pe DN3, în satul Bugeac, a avut loc un accident rutier.

Polițiștii deplasați la fața locului au constatat că un bărbat, de 51 de ani, ar fi condus un autoturism și ar fi pierdut controlul direcției, iar vehiculul ar fi intrat în coliziune cu un copac.

În urma accidentului rutier, șoferul a fost rănit

Aceasta a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind 1,25 mg/l alcool pur în aerul expirat.

Ulterior, a fost condus la o unitate medicală, pentru recoltarea de probe biologice, în vederea stabilirii alcoolemiei în sânge.


Publicat

în

de către

Etichete:

Comentarii

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *