Un bărbat a fost imobilizat și dus la secție după un scandal pentru un loc de parcare: a depus plângere împotriva agenților de poliție

La data de 17 iulie, în jurul orei 20.45, polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Constanța – Secția 3 Poliție au fost sesizați de o femeie cu privire la faptul că ar fi avut un conflict spontan cu un bărbat, pe strada Baba Novac, din cauza unui loc de parcare.

Polițiștii deplasați la fața locului i-au legitimat și identificat pe cei doi, moment în care bărbatul ar fi devenit recalcitrant, manifestându-se agresiv verbal la adresa polițiștilor.

Astfel, bărbatul ar fi fost imobilizat și condus la sediul poliției, fiind sancționat contravențional.

La data de 31 iulie a.c., bărbatul a depus plângere pentru săvârșirea infracțiunilor de purtare abuzivă și fals intelectual.

În cauză, polițiștii efectuează cercetări pentru stabilirea tuturor împrejurărilor în care a avut loc evenimentul.


Publicat

în

de către

Etichete:

Comentarii

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *