Șoferi băuți și posibil drogați depistați la volan, pe străzile din Constanța

La data de 18 mai  a.c., în jurul orei 04.30, polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Constanța-Secția 2 Poliție, au identificat un bărbat, de 31 de ani, care a condus un autoturism, pe strada Suceava, fiind sub influența băuturilor alcoolice.

Bărbatul a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind 0,78 mg/l alcool pur în aerul expirat.

Acesta a refuzat testarea cu aparatul din dotare, ulterior, fiind condus la spital, pentru prelevarea de probe biologice.

În cauză a fost întocmit dosar de cercetare penală.

De asemenea, la data de 18 mai  a.c., în jurul orei 08.20, polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Constanța-Secția 2 Poliție, au identificat un bărbat, de 27 de ani, care a condus un autoturism, pe Bulevardul Tomis.

Bărbatul  a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ.

Bărbatul a fost testat cu aparatul din dotare, unde au reieșit indicii cu privire la posibila prezență a substanțelor psihoactive.

Aceasta nu reprezintă probă în cadrul dosarului penal, persoana fiind condusă la o unitate medicală, pentru recoltarea de probe biologice, în vederea stabilirii cu exactitate a consumului unor substanțe interzise.
În cauză a fost întocmit dosar de cercetare penală.


Publicat

în

de către

Etichete:

Comentarii

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *