Șofer vitezoman surprins cu 131 km/h pe bulevardul 1 Mai

Un șofer care circula cu viteză excesivă a rămas fără permis și trebuie să plătească o amendă de 3.300 de lei, după ce a fost surprins conducând cu 131 km/h pe bulevardul 1 Mai.

“A confundat bulevardul 1 Mai cu … autostrada. Altfel nu se explică viteza record de 131 km/h cu care „zbura”?, în miezul zilei, prin municipiul Constanța.

Colegii noștri de la Serviciul Municipal de Siguranță Rutieră au fost cei care… i-au pus frână.

Nu de motor, ci cu procesul-verbal de sancționare. Șoferul a primit „premiul” de consolare în valoare de 3.300 de lei și a fost nevoit să predea permisul de conducere.”

au transmis reprezentanții IPJ Constanța

Publicat

în

de către

Etichete:

Comentarii

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *