Reținută pentru trafic de droguri

O femeia din Constanța a fost reținută astăzi pentru trafic de droguri de mare risc, după o acțiune a polițiștilor de la Serviciul Antidrog.

Aceștia au făcut percheziții în casa tinerei, de unde au ridicat mai multe substanțe cu efecte psihotrope, dar și sume de bani: 3.500 de lei și 600 de euro. Oamenii legii spun că banii ar proveni din comiterea infracțiunilor de trafic de droguri de mare risc. Pe baza probelor, procurorii din cadrul D.I.I.C.O.T. Constanța au decis reținerea femeii pentru 24 de ore. Acesta a fost dusă la Centrul de Reținere și Arestare Preventivă al IPJ Constanța. Astăzi pe numele ei va fi formulată și o propunere de arestare preventivă.


Publicat

în

,

de către

Etichete:

Comentarii

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *