COVID-19

Restricții din cauza cazurilor de COVID-19

Vești proaste pentru locuitorii din Mangalia, Mihai Viteazu și Grădina. Din cauza incidenței crescute a cazurilor de COVID -19 în ultimele 14 zile masca redevine obligatorie și în spațiile deschise.

Comitetul Județean pentru Situații de Urgență anunță că la Mihai Viteazu și Mangalia incidența a atins pragul de 2 la mie, iar la Grădina a depășit deja 4 la mia de locuitori. De aici și decizia ca masca de protecție să fie purtată în mod obligatoriu și în spațiile deschise, oriunde se formează aglomerări de persoane. Restricțiile au intrat în vigoare de azi noapte, ora 00.


Publicat

în

,

de către

Etichete:

Comentarii

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *