Reformă continuă în educație

Noi modificări dorite în sistemul de educație românesc. Ministerul de resort propune câteva schimbări importante pentru anul școlar viitor, 2022-2023.

Pe scurt, anul școlar nu ar mai fi împărțit în două semestre, ci în 5 module, iar tezele ar fi înlocuite cu o singură evaluare finală, la nivel național.


Publicat

în

,

de către

Etichete:

Comentarii

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *