Protest

Protest împotriva certificatului verde

Zeci de constănțeni au protestat, ieri, în fața Prefecturii din Constanța.

Oamenii au ieșit în stradă nemulțumiți de intenția autorităților de a-i obliga pe români să prezinte certificatul verde la locul de muncă. În jurul orei 16:00, oamenii s-au adunat pe platoul din fața Prefecturii și au plecat mai departe în marș prin centrul orașului.

Obligativitatea folosirii acestui document la locul de muncă, chiar și în mediul privat, a stârnit mai multe acțiuni de protest în ultima perioadă în aproape toată țara.


Publicat

în

,

de către

Etichete:

Comentarii

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *