Planetariu

Planetariu nou la Constanța

Constanța va avea un nou planetariu. Contractul de achiziție al acestuia a fost semnat zilele trecute, a anunțat directorul Complexului Muzeal de Științe ale Naturii, Adrian Bîlbă.

Proiectul este finanțat în cadrul programului INTERREG V-A România – Bulgaria, iar echipamentul în valoare de peste 700 de mii de euro constituie cea mai importantă investiție din zona Europei de Est.


Publicat

în

,

de către

Etichete:

Comentarii

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *