Mărturii cutremurătoare ale refugiaților care au ajuns aseară și în această dimineață în Vama de la Isaccea.
Oamenii povestesc că au mers pe jos și câte 20 de ore pentru a ajunge la granița cu România și a se salva. Cei care au rămas în urmă, de teama bombelor, s-au ascuns în beciurile caselor.

Lasă un răspuns