manager

Manager nou la SCBI

Spitalul de Boli Infecțioase din Constanța are un nou manager interimar. Este vorba despre medicul Claudia Cambrea. Imediat după producerea tragediei de la Spitalul de Boli Infecțioase Constanța în care șapte femei și-au pierdut viața în secția de ATI, premierul Florin Cîțu i-a cerut primarului Vergil Chițac să o demită pe Stella Halichidis, care ocupa funcția de manager al spitalului. Consiliul de Administrație al Spitalului de Boli Infecțioase Constanța a luat act de această solicitare și a eliberat-o din funcție.


Publicat

în

,

de către

Etichete:

Comentarii

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *