Incendiu la Medgidia: un copac a luat foc și apoi s-a extins la două magazii

Militarii din cadrul ISU Dobrogea au fost solicitați să intervină în această noapte de, 13 iunie a.c., la Medgidia, pe strada Griviței, la intersecție cu strada Oituz, acolo unde a izbucnit un incendiu.

Potrivit primelor date, vegetația uscată și o magazie din curtea unei case, au luat foc.

La fața locului a intervenit Detașamentul Medgidia cu 2 autospeciale de stingere cu apă şi spumă și un echipaj SMURD B2.

În jurul orei 00:43, incendiul a fost localizat,

Incendiul a fost lichidat. Au ars 2 magazii pe o suprafață de 40 mp, 4 copaci si vegetație uscată.


Publicat

în

de către

Etichete:

Comentarii

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *