Doi bărbați au fost prinși cu droguri, în Vama Veche

La data de 14 august a.c., polițiști din cadrul Poliției Municipiului Mangalia – Secția 2 Poliție Vama Veche – 2 Mai au desfășurat o acțiune pentru menținerea ordinii și liniștii publice și prevenirea traficului și consumului de droguri.

În cadrul activităților derulate, au fost legitimate 27 de persoane și au fost verificate 19 vehicule.
 
În urma neregulilor constatate, au fost aplicate 2 sancțiuni contravenționale, în valoare totală de aproximativ 1.500 de lei.
 
Totodată, polițiștii au identificat, lângă un autoturism, doi bărbați, de 28 și 25 de ani, cu un comportament nefiresc.
 
În urma efectuării verificării interiorului autoturismului, au fost descoperite un recipient din sticlă, care conținea fragmente de substanță vegetală de culoare verde-olive, și un grinder.


Publicat

în

de către

Etichete:

Comentarii

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *