Deputatul Dumitru Focșa a făcut scandal la secția de votare din Constanța

Polițiștii au intervenit la Secția de votare 142 din cadrul Școlii Gimnaziale nr. 38 „Nicolae Titulescu” după ce deputatul de Constanța, Dumitru Focșa a făcut scandal cu președintele secției de votare.

Oficial de la IPJ Constanța:

La data de 9 iunie a.c., polițiști din cadrul Poliției Municipiului Constanța – Secția 2 Poliție au fost sesizați de un bărbat cu privire la faptul că s-ar fi prezentat la secția de votare nr. 142 din municipiul Constanța și ar fi constatat că urnele nu ar fi sigilate corespunzător.

În cauză urmează a fi sesizată autoritatea electorală competentă.

Totodată, persoana a afirmat că ar fi fost amenințată cu acte de violență, pe fondul unui conflict spontan cu un alegător.

În cauză a fost întocmit dosar de cercetare penală pentru săvârșirea infracțiunii de amenințare.


Publicat

în

de către

Etichete:

Comentarii

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *