Constanța se află sub cod galben de ploi torențiale și vijelii. Marile bulevarde inundate

Constanța se află de ieri, 28 august a.c., de la ora 10:00 sub cod galben de precipitații însemnate și instabilitate atmosferică și este valabil până azi la ora 10:00. În tot acest timp marile bulevarde din Constanța sunt inundate de apă, scurgerile nu fac față ploii, iar șoferii circulă cu dificultate.

În aceste momente, bulevardul Alexandru Lăpușneanul este inundat, pe alocuri din cauza ploii nu se vede bordura.

Și bulevardul Aurel Vlaicu din Constanța este inundat și se circulă cu dificultate.

Și străzile din cartier fac cu greu față ploii.

Această reabilitare a marilor bulevarde și a centrului Constanței au costat 77,5 milioane de euro. Majoritatea fondurilor au venit de la Uniunea Europeana.


Publicat

în

de către

Etichete:

Comentarii

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *