Bărbat prins cu droguri de polițiștii locali, în cartierul KM 4-5

Polițiștii locali din cadrul Direcției Generale Poliția Locală Constanța, Serviciul intervenții, au identificat ieri, în timpul îndeplinirii atribuțiilor de serviciu pentru menținerea ordinii și siguranței publice, în zona cartierului km 4-5, o persoană de sex bărbătesc având asupra sa substanțe interzise.

După interceptarea, legitimarea și efectuarea controlului corporal, polițiștii locali au găsit asupra acestuia 6 pachete confecționate din staniol, ce conțineau o substanță vegetală, uscată, mărunțită, de culoare galben-verzuie, cu miros înțepător, susceptibilă a fi un produs cu efect psihoactiv/psihotrop.

Persoana depistată a fost condusă la sediul DGPL Constanța pentru întocmirea documentației aferente depistării, care va fi înaintată, împreună cu bunurile indisponibilizate, către BCCO Constanța.


Publicat

în

de către

Etichete:

Comentarii

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *