Autoturism de lux furat, găsit de polițiștii constănțeni

Un autoturism de lux căutat de autorităţile din Germania a fost descoperit de poliţiştii de frontieră constănţeni.

Autoturismul era condus de un șofer român în vârstă de 21 de ani și a fost identificat de polițiști pe raza localității Valu lui Traian, judeţul Constanța. În urma verificărilor, poliţiştii de frontieră au constatat că autoturismul figurează ca fiind căutat în vederea confiscării de autorităţile din Germania.

Autoturismul, evaluat la aproximativ 125.000 lei, a fost confiscat, pentru continuarea cercetărilor, iar poliţiştii de frontieră efectuează cercetări sub aspectul săvârşirii infracţiunii de furt.


Publicat

în

de către

Etichete:

Comentarii

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *