Aplicație pentru nevăzători în transportul în comun
O aplicație le va permite nevăzătorilor din Constanța să poată folosi independent mijloacele de transport interjudețean. Președintele Consiliului Județean Constanța, Mihai Lupu, s-a întâlnit cu reprezentanții Asociației Nevăzătorilor din România, iar aceștia i-au prezentat aplicația „Step-Hear”, care notifică șoferii mijloacelor de transport în comun în momentul în care o persoană cu dizabilități așteaptă să urce în mașină.
Lasă un răspuns