Aplicație pentru nevăzători în transportul în comun

O aplicație le va permite nevăzătorilor din Constanța să poată folosi independent mijloacele de transport interjudețean. Președintele Consiliului Județean Constanța, Mihai Lupu, s-a întâlnit cu reprezentanții Asociației Nevăzătorilor din România, iar aceștia i-au prezentat aplicația „Step-Hear”, care notifică șoferii mijloacelor de transport în comun în momentul în care o persoană cu dizabilități așteaptă să urce în mașină.


Publicat

în

,

de către

Etichete:

Comentarii

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *