Droguri

Anchetă după moartea băiețelului mușcat de câini

Este anchetă la Constanța după ce, ieri, un copil de șase ani a murit mușcat de mai mulți câini fără stăpân, chiar în curtea casei sale.

Băiețelul venise de la școală și se îndrepta spre toaleta din curte când a fost atacat și mușcat. Medicii chemați în ajutor au încercat să-l resusciteze, însă rănile provocate de câini au fost prea grave, iar copilul nu a putut fi salvat. Nenorocirea s-a petrecut la 20 de km de Mangalia, în satul Cotul Văii.

După tragedie, hingherii au încercat să prindă cât mai mulți câini pe care i-au tranchilizat și i-au dus la un adăpost din Mangalia. Din informațiile de la Poliție, unul dintre câini urmează să fie eutanasiat. Între timp, polițiștii au deschis un dosar penal pentru ucidere din culpă.


Publicat

în

,

de către

Etichete:

Comentarii

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *