Șoferi fără permis depistați pe străzile din județ

La data de 4 septembrie a.c., în jurul orei 09.45, polițiști din cadrul Poliției Municipiului Medgidia – Postul de Poliție Cobadin au identificat un bărbat, de 37 de ani, care ar fi condus un autoturism pe strada Porumbeilor fără a deține permis de conducere pentru nicio categorie de vehicule.

În urma verificărilor efectuate, s-a constatat că autoturismul are inspecția tehnică periodică expirată și nu are asigurare obligatorie de răspundere civilă.

La data de 4 septembrie a.c., în jurul orei 18.50, polițiști din cadrul Poliției Municipiului Mangalia – Biroul de Ordine și Siguranță Publică au identificat un bărbat, de 50 de ani, care ar fi condus un autoturism, pe strada Mihai Eminescu din comuna 23 August, fără a deține permis de conducere pentru nicio categorie de vehicule.

În ambele cazuri, polițiștii au întocmit forme premergătoare începerii urmăririi penale față de cele două persoane.


Publicat

în

de către

Etichete:

Comentarii

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *