Tânăr de 30 de ani, depistat de poliție cu droguri în mașină, în județul Constanța

La data de 28 mai a.c., în jurul orei 12.00, polițiști din cadrul Poliției Orașului Techirghiol – Postul de Poliție Bărăganu au efectuat semnal regulamentar de oprire șoferului unui autoturism care se deplasa pe D.N. 38.

Conducătorul auto a fost legitimat, stabilindu-se că este vorba de un bărbat, de 30 de ani.

În urma efectuării controlului vehiculului, în interiorul acestuia au fost descoperite două folii din staniol ce conțineau o substanță susceptibilă a avea efecte psihoactive.

Conducătorul auto a fost testat cu aparatul din dotare, în vederea stabilirii indiciilor cu privire la eventuala prezență a substanțelor psihoactive, rezultatul fiind negativ.

În cauză, au fost sesizați polițiștii Brigăzii de Combatere a Criminalității Organizate Constanța, potrivit competenței.


Publicat

în

de către

Etichete:

Comentarii

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *