Un bărbat din Dulcești a incendiat o mașină și apoi i-a amenințat familiei sale că le dă foc

Un bărbat din localitatea Dulcești, comuna 23 August, și-a terorizat familia. Individul a incendiat un autoturism și apoi i-a amenințat pe aceștia că le va da foc. Fiica acestuia a fost cea care a sunat la 112, solicitând intervenția oamenilor legii.

„Un bărbat incendiase un autoturism și amenința că va da foc membrilor familiei. Fiica sa a cerut ajutorul polițiștilor, apelând 112. Bărbatul a fost rapid dezarmat și încătușat de colegii noștri, Mihai și Alexandru, de la Poliția Mangalia, care i-au întocmit și dosar penal. Ulterior, a fost internat într-o unitate medicală de specialitate”,

au transmis reprezentanții IPJ Constanța.

Publicat

în

de către

Etichete:

Comentarii

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *