Jandarmii constănțeni au scos un șarpe din peretele unei case din județul Constanța

La data de 20 mai a.c., jandarmii constănțeni au răspuns unui apel la numărul unic de urgență 112, care semnala prezențe unui șarpe într-un perete de rigips al unei locuințe din localitatea Ivrinezu.

Echipajul de intervenție al Jandarmeriei a ajuns de urgență la fața locului și a reușit să extragă șarpele din peretele în care se instalase.
Ulterior, reptila a fost eliberată în mediul său natural, fără a prezenta niciun pericol pentru cetățeni.

Recomandăm cetățenilor să solicite sprijinul jandarmilor în astfel de situații și să nu încerce să intervină singuri. Manipularea necorespunzătoare a șerpilor sau a altor animale sălbatice poate duce la incidente neplăcute.

Pentru urgențe similare sau alte situații ce necesită ajutorul militarilor, apelați numărul de urgență 112.


Publicat

în

de către

Etichete:

Comentarii

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *