Acțiuni ale polițiștilor constănțeni: amenzi de peste 20.000 de lei

La data de 18 mai a.c., polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Constanța-Secția 3 Poliție au desfășurat o acțiune  pentru asigurarea climatului de ordine și siguranță publică. Astfel, au fost legitimate 51 de persoane și au fost verificate 25 de vehicule.

În urma neregulilor constatate, au fost aplicate 42 de sancțiuni contravenționale, în valoare totală de peste 22.525 de lei. Totodată, a fost reținut în vederea suspendării un permis de conducere și a fost constatată o infracțiune.
 
La data de 18 mai  a.c., în jurul orei 19.40, polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Constanța-Secția 3 Poliție, au identificat un bărbat, de 39 de ani, care a condus un autoturism, pe strada Soveja, având autorizația de circulație provizorie expirată. Bărbatul a fost testat cu aparatele din dotare, rezultatele fiind negative. În cauză a fost întocmit dosar de cercetare penală.


Publicat

în

de către

Etichete:

Comentarii

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *