Un bărbat a fost arestat după ce a agresat o femeie

La data de 2 aprilie a.c., polițiști din cadrul Poliției Municipiului Mangalia – Secția 2 Poliție Vama Veche – 2 Mai au identificat un bărbat, de 36 de ani, pe numele căruia Curtea de Apel Constanța a emis mandat de arestare preventivă, pentru 30 de zile, înlocuind măsura preventivă a arestului la domiciliu.

Acesta este bănuit de săvârșirea infracțiunilor de vătămare corporală și lovirea sau alte violențe. Astfel, din cercetările efectuate a rezultat că, în noaptea de 28 spre 29 martie a.c., în jurul orei 02.00, acesta ar fi agresat fizic o femeie, de 51 de ani.

În cauză a fost întocmit dosar de cercetare penală pentru săvârșirea infracțiunii de lovirea sau alte violențe. În timpul comiterii faptei, bărbatul se afla sub efectul măsurii preventive a arestului la domiciliu, dispusă de Judecătoria Mangalia, pentru săvârșirea infracțiunii de vătămare corporală față de aceeași persoană vătămată.

Bărbatul a fost condus și încarcerat în Centrul de Reținere și Arestare Preventivă al Inspectoratului de Poliție Județean Constanța.


Publicat

în

de către

Etichete:

Comentarii

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *