Selly a rămas fără permis auto după ce a fost prins conducând cu peste 200 km/h pe A1

Andrei Șelaru, alias Selly , a rămas în cursul zilei de sâmbătă fără permis de conducere după ce a fost prins conducând cu peste 200 km/h pe Autostrada A1 București – Pitești.

Polițiștii Brigăzii Autostrăzi au depistat în trafic, astăzi, în jurul orei 14:50, pe Autostrada A1 București – Pitești, la km. 35 al sensului de mers către Pitești, un autoturism ce se deplasa cu 236 de km/h.

Autoturismul a fost oprit, însă, la volanul acestuia, a fost identificat un tânăr, de 23 de ani, din municipiul Craiova, mai exact l-au identificat pe Andrei Șelaru, cunoscutul vlogger, Selly.

Acesta a fost sancționat contravențional cu amendă de 3.300 de lei, iar, ca măsură complementară, polițiștii i-au reținut permisul de conducere, în vederea suspendării exercitării dreptului de a conduce pentru 120 de zile, fiindu-i eliberată dovadă înlocuitoare, fără drept de circulație.

Selly a confirmat că a rămas fără permis

Informația, apărută în spațiu public, a fost confirmată de Selly printr-un mesaj pe rețele sale de socializare.


Publicat

în

de către

Etichete:

Comentarii

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *