Avarie RAJA la Năvodari. Mii de oameni, fără apă

Compania de apă RAJA anunță că astăzi, 03 ianuarie, a-a înregistrat o avarie pe conducta magistrală, cu diametrul de 1.000 mm, de pe Șos. Națională din orașul Ovidiu.

Pentru remedierea acesteia, se furnizează apă cu presiune redusă, până la ora 20:00, în localitățile Lumina, Corbu și Năvodari, în zonele Peninsulă și Industrială. În zonele înalte și la etajele superioare ale imobilelor se va înregistra lipsa totală a acesteia.

RAJA le cere scuze pentru neplăcerile create utilizatorilor afectați, pe care îi asigură că echipele de intervenție vor face tot posibilul pentru finalizarea lucrărilor și reluarea furnizării apei potabile la parametrii optimi, în cel mai scurt timp.


Publicat

în

de către

Etichete:

Comentarii

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *