Au salvat o barză

Pompierii tulceni au salvat o barză.

Aceștia au fost solicitați să intervină în localitatea Mineri, acolo unde o pasăre era în pericol din cauza unui ambalaj înfășurat în jurul gâtului. În sprijinul salvatorilor a venit și o echipă a direcției sanitar-veterinare, iar pasărea a fost recuperată și readusă la cuib fără probleme.


Publicat

în

de către

Etichete:

Comentarii

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *