Transportul rutier și feroviar, în atenția USR

Calea ferată din județul Constanța, în atenția secretarului de stat Horațiu Cosma.

În cadrul unei conferințe de presă, secretarul de stat a transmis că este nevoie de peste 120 de milioane de euro pentru reînoirea liniei, care de mai bine de 20 de ani nu a mai fost reabilitată. Deși este o investiție importantă pentru județul Constanța, nu a reprezentat un punct important pentru autorități.

”Constănțenii vor trebui să mai aștepte mulți ani. Dacă e să mergem mai departe pe axa nord sud. Avem drumul expres Constanța -Tulcea și mai sus spre Brăila. Aici găsim același peisaj.”, a mai declarat secretarul de stat.


Publicat

în

de către

Etichete:

Comentarii

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *