Restricții de circulație, de Înviere

Lumina Sfântă va veni pe mare

Lumina Învierii va veni și în acest an, la Constanța, pe mare. Aceasta va fi adusă de IPS Teodosie, Arhiepiscopul Tomisului în Portul Tomis.

O delegație a Patriarhiei Romane va aduce Lumina Sfânta de la Ierusalim, sâmbată seara, iar pe Aeroportul Henri Coandă vor fi reprezentanți din toate arhiepiscopiile și episcopiile, care vor lua lumina și o vor duce în localitățile lor.


Publicat

în

,

de către

Etichete:

Comentarii

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *