Prins cu 1.730 de euro falși

Un tânăr din Constanța a încercat să introducă pe piață bani falși. Bărbatul de 23 de ani a fost prins în flagrant, sâmbătă seară, în timp ce intenționa să pună în circulație 1.730 de euro contrafăcuți.

Concomitent, polițiștii au pus în aplicare 5 mandate de percheziție domiciliară, în județul Constanța, la locuințele a 4 persoane, cercetate sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de falsificare de monede, punerea în circulație de valori falsificate și înșelăciune. Bărbatul de 23 de ani a fost dus la Centrul de Reținere și Arestare Preventivă al Inspectoratului de Poliție Județean Constanța. Acțiunea a beneficiat de sprijinul Direcției Operațiuni Speciale din Poliția Română, precum și de sprijinul Grupării de Jandarmi Mobilă „Tomis” Constanța.


Publicat

în

de către

Etichete:

Comentarii

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *