ADD

Asociația de Dezvoltare Durabilă, debut de succes

Succes pe linie pentru Asociația de Dezvoltare Durabilă Constanța.

În timp record, echipa condusă de Ana Maria Vătămanu a reușit să depună spre finanțare din Programul Național Anghel Saligny opt proiecte care vizează modernizarea a 100 de kilometri de drum județean, proiecte în valoare de 400 de milioane lei.

Asociația a fost dată de altfel și exemplu de bune practici și organizare de către coordonatorul Departamentului pentru Dezvoltare Durabilă a României, Laszlo Borbely, prezent recent la Constanța. Despre planurile ambițioase pe care Asociația le are pentru 2022 ne-a vorbit chiar președintele ADD, într-o declarație în exclusivitate pentru DOTTO TV.


Publicat

în

,

de către

Etichete:

Comentarii

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *