masina de lux

Mașină de lux, reținută în Portul Constanţa

Un român a rămas fără mașina de lux pe care o cumpărase… la ofertă din Emiratele Arabe Unite.

Aceasta a fost reținută în Portul Constanța, după ce polițiștii de frontieră au constatat că valoarea mașinii, o Fisker Karma, era de câteva ori mai mare decât suma declarată în acte. Bărbatul care urma să primească mașina ar fi declarat că aceasta a costat numai 10 mii de euro, deși potrivit specialiștilor bolidul, care a sosit la Constanța într-un container, este unul de colecție, iar prețul de vânzare ar fi de până la șapte ori mai mare.

Pe cale de consecinţă, autoturismul a fost indisponibilizat, iar în cauză se derulează cercetări pentru prezentarea de acte nereale la autoritatea vamală.


Publicat

în

,

de către

Etichete:

Comentarii

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *